Сайт працює в тестовому режимі. Помітили помилку - пишіть нам на пошту online@dovzhenkocentre.org

Як перестати хвилюватися і полюбити українське кіно

У цьому лекторії ми звернемося до найвідоміших періодів нашого кіно 20-х та 60-х, поговоримо про зв’язок між різними видами мистецтв, про історію української анімації та документального кіно, дізнаємося про покоління 80-х та 90-х, перенесемося в 2000-і та спробуємо дослідити кіно після 2014 року.

Так, крок за кроком, через кіно ми поглянемо на всю історію ХХ століття, а через історію — зможемо краще зрозуміти наше кіно. Адже з’явившись в кінці XIX століття, кіно, як ключове візуальне медіа, стало ідеальним дзеркалом наступних ста років нашої історії — періоду, в який вмістилося так багато складних сторінок, і в якому легко відшукати витоки сьогоднішніх подій.

Чому досі ми так мало знаємо про історію українського кіно? Чому лише зараз почали цікавитися ним? Коли українське кіно переживало свої найкращі часи? Чому кожен бум завершувався трагічно та скільки взагалі було нових хвиль в нашому кіно?

“Як перестати хвилюватися та полюбити українське кіно” — це унікальна можливість почути про історію українського кіно від провідних кінознавчинь та кінознавців.

Серед запрошених лекторок та лекторів: Дарія Бадьйор, Сергій Тримбач, Лук’ян Галкін, Володимир Войтенко, Алекс Малишенко, Міла Новікова, Марина Скирда та кінознавці і кінознавчині Довженко-Центру Олександр Телюк, Альона Пензій, Станіслав Битюцький.

Це масштабний лекторій, організований Довженко-Центром за підтримки Громадської організації “Музей сучасного мистецтва” / MOCA NGO (Київ) у рамках співпраці Ukrainian Emergency Art Fund та Teiger Foundation щодо підтримки української культури в умовах війни через втілення значущих кураторських проєктів.

1 год 10 хв
2 год 9 хв
1 год 55 хв
2 год 3 хв
1 год 40 хв
1 год 47 хв

оформити підписку

Пошук