Сайт працює в тестовому режимі. Помітили помилку - пишіть нам на пошту online@dovzhenkocentre.org

Цей контент заборонений для перегляду у наступних країнах:

Україна, Болгарія

Ентузіязм (Симфонія Донбасу)

КВИТОК - 85,00 

Рік

1930

Країна

Українська СPР

Студія

Українфільм (Київська кінофабрика)

Хронометраж

65

Аудіовізуальна симфонія про індустріальне, аграрне та культурне життя Донбасу першої радянської п’ятирічки. Особливий акцент фільм робить на антирелігійні кампанії, агітаційні марші, а також фізкультурний побут доби. Перший звуковий фільм українського кіно.

Від початку своєї роботи у кіно Дзиґа Вертов із нетерпінням очікував на прихід звуку, який, на його думку, мав наблизити кінематограф до реальності й “правди”. Лідер кіноків вірив у можливість шумової, а не лише “зорової” музики в кінематографі й був переконаний, що у майбутньому фільми дозволятимуть не лише бачити, чути, але і нюхати та відчувати факти на дотик.

В “Ентузіязмі” Вертов повинен був показати “велетенське зростання Донбасу, його надзвичайний темп індустріалізації у безперервному гуркоті машин, залізної й вугляної пилюги, серед вічного невгасимого полум’я”.

Запис звуку до “Симфонії Донбасу” режисер розпочинає вже після перших знімальних днів, що пройшли на початку весни 1930 року. Він працює зі звуком спочатку в студії у Ленінграді (зараз Санкт-Петербург у Російській Федерації), записуючи “звукошумовий” марш, яким планувалося озвучити третину фільму. Поступово режисер вирішує додавати у фільм не лише штучно створені у радіо-студії звуки, а й документально записані шуми вулиць, заводів, машин, збільшивши таким чином звукову частину фільму удвічі. У підсумку запис синхронних шумів показав, що весь фільм вдасться зробити звуковим.

Прийнята у перші дні, як цікавий і важливий експеримент в українському і радянському кіно, “Симфонія Донбасу” була згодом різко розкритикована за технічну і політичну недосконалість. Вертов намагався захистити свій фільм на сторінках журналу “Пролетарське кіно” (рос. Пролетарское кино) через добірку позитивних рецензій у західній пресі, серед яких було схвалення самого Чарлі Чапліна. Редакція журналу розцінила це як прояв “манії величі” та відреагувала ще більш нищівною критикою.

У 2021 році “Ентузіязм” посів 28 місце у рейтингу найкращих фільмів в історії українського кіно.

Категорія

Документальне

Мова

Російська

Субтитри

Відсутні

Режисер

Дзиґа Вертов

Оператор

Борис Цейтлін

Рекомендовані фільми

Пошук