Сайт працює в тестовому режимі. Помітили помилку - пишіть нам на пошту online@dovzhenkocentre.org

Цей контент заборонений для перегляду у наступних країнах:

Україна, Болгарія

Шкурник

КВИТОК - 85,00 

Рік

1929

Країна

Українська СPР

Студія

Київська кінофабрика ВУФКУ

Хронометраж

78 хв

Екранізація оповідання Вадима Охременка “Цибала”. “Нейтральний обиватель” Аполлон Шмигуєв чхати хотів на всі ідеології, боротьба між представниками яких точиться на вулицях Києва. У пошуках вигоди він стає спочатку на сторону червоних, потім білих, а згодом “нейтральних” військ. Шкурник скрізь отримує статуси і посади завдяки своїй гнучкості і вмінню пристосовуватись. Його партнером і основним транспортним засобом у цьому роуд-муві є верблюд. Чоловік випадково стає його погоничем і верхи на ньому подорожує Україною.

Режисер Микола Шпиковський і його фільми довгий час були поза українським кіноканоном через заборони та нищівну критику. Зокрема «Шкурник» у розгромній статті у журналі “Кіно” згадується як найконтроверсійніший фільм Шпиковського:
“…Цей фільм замість того, щоб викривати шкурника, шахрая міщанина, перетворюєтеся на апологію пронири, пройдисвіта, обивателя. Шпиковський однаково бере на глум і денікінців, і бандитів, і червоних…
…Об’єктивно «Шкурник» плямує, паплюжить добу воєнного комунізму. Героїчний період пролетарської революції виступає тут у странно-добраних негативних виявах, у гидкому шумуванні на поверхні грандіозних подій. За міщанським бюрократизмом, самогонщиками, за канцелярськими папірцями не побачив режисер Шпиковський головних пружин історичного конфлікту, не побачив, як гине в крові і в боротьбі старий капіталістичний світ…
…комедія не тільки не функціонує на користь робітничій клясі, не тільки не допомагає пролетаріатові в його боротьбі з шкурництвом на даному етапі, але й дезорієнтує глядача в подіях громадянської війни, прищеплює ліберальне ставлення до класового ворога, урівнює буржуазію і робітничу клясу, відволікає нас від боротьби з проявами шкурництва в нашій дійсності».

У 2021 році “Шкурник” зайняв 31 місце у рейтингу найкращих фільмів в історії українського кіно.

Фільм демонструється із сучасним музичним супроводом —  саундтреком від польського композитора Марчина Пукалюка (Marcin Pukaluk).

Категорія

Ігрове

Мова

Німий (мова титрів), Українська

Субтитри

Відсутні

Режисер

Микола Шпиковський

Оператор

Олексій Панкратьєв

У ролях

Іван Садовський, Лука Ляшенко, Дора Феллер, Дмитро Капка, Семен Власенко, верблюд Цибала

Рекомендовані фільми

Пошук