Фільм про українські традиційні художні ремесла та народне прикладне мистецтво, знятий Сергієм Параджановим на замовлення Київської студії телебачення. Українські майстрині і майстри гончарства, різьблення, вишивання, малярства та інших художніх промислів демонструють свої роботи у документальних і спеціально знятих ігрових сценах.
Сценарій до фільму написав Іван Корнієнко, відомий український кінознавець і мистецтвознавець, автор книги “Народні таланти” (1959), у якій було вперше у доступній літературній формі зібрано нариси про народних митців Івана Гончара, Катерину Білокур, Василя Свиду, Тетяну Пату, Петра Верну та інших. Тенденційність соцреалістичного тексту книги перейшла на екран. Тяжка доля української культури в старі дореволюційні часи протиставляється “вільному розвитку українського народного мистецтва, соціалістичного за змістом і національного за формою”.
Сергій Параджанов згадував фільм, як про свою невдачу. Зі статті режисера “Вічний рух”, опублікованій у 1966 році у журналі “Мистецтво кіно”:
Утім, “Золоті руки” та “Думка” вже тоді окреслили творчі пошуки Сергія Параджанова, які з часом привели його до перших успіхів і впізнаваної режисерської манери.
У 2024 році фільм було оцифровано Кінолабораторією Довженко-Центру.
З усіма питаннями ви можете звернутися до нас через форму зворотнього зв’язку. Ми відповімо вам за першої нагоди.